HRÁDEK NAD NISOU A OKOLÍ

Hrádek nad Nisou je město na severu Čech, v Libereckém kraji, na trojmezí hranic Česka, Německa a Polska. Leží na úpatí Lužických hor. Do Liberce je to cca 20 km, do německé Žitavy 6 km a do polského pohraničí s řadou tržnic (Sieniawka) taktéž cca 6 km. Hrádkem nad Nisou protéká Lužická Nisa, která je i částečně řekou hraniční. Okolí je vhodné jak k pěším výletům, tak i k cestám na kolech. Doporučujeme navštívit vyhlídku Popova skála, Kohoutí Vrch, či Českou bránu. K letní rekreaci ke koupání jistě využijete rekreační areál Kristýna. V sousedním Německu nevynechte Motýlí dům Jonsdorf. Doporučujeme navštívit infocentrum na hrádeckém náměstí.

Nejbližší potraviny naleznete cca 1km od penzionu, nebo v centru Hrádku nad Nisou. Je zde mnoho krásných restaurací, kde se dobře najíte. Přímo v centru na náměstí je nový kino sál, infocentrum, kde po velké rekonstrukci náměstí byly nalezeny ostatky kostry vampýra, k vidění v infocentru – muzeu. Bankomat na náměstí a na poště. V okolí potom můžete navštívit tenisový kurt v letním období a v zimním se potom tento areál mění v kluziště, kde si dobře zabruslíte na ledních bruslích, bowling. Rekreační areál Kristýna nabízí celodenní koupání, občerstvení, pizzerie, půjčovna koloběžek, lanový park, šlapadla, rybaření, trojzemí cca 10min chůze od Jacht klubu.

Nedaleko penzionu je i nové dětské hřiště, okolí je vhodné i pro inline brusle, je zde řada krásných cyklotras pro výlety na kole.